KURUMSAL

  • ANLAŞMALI KURUMLAR
  • HAKKIMIZDA
  • HASTA HAKLARI
  • İDARİ KADROMUZ
  • KV.K.K AYDINLATMA METNİ
  • TARİHÇE

ANLAŞMALI KURUMLAR

 

SGK (SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı )

Ak Sigorta

Acıbadem Sağlık

Allianz Sağlık

Yapı Kredi Sigorta

İnter Partner

Anodolu Sigorta

Axa Sigorta

Groupama Sigorta

Ergo Sigorta

Amerikan Life

Türk Telekom Vakfı

Demir Hayat Sigorta

Euroko Sigorta

Güneş Sigorta

Mapfre Genel Sigorta

Halk Bankası Emekli Sandığı Vakfı

Fortis

CGM Türkiye

Ziraat Bankası ve Halk Bankası Mensupları Emekli ve Yardım Sandığı

HAKKIMIZDA

 Özel Körfez Marmara Hastanesi yeni bir anlayış ve yepyeni yüzü ile bölge halkına hizmete devam etmektedir. 

Özel Körfez Marmara Hastanesi, 21. yüzyılın getirdiği sistem ve yönetim anlayışını uygulayarak yeniden yapılandı. Yeni hizmet binası ve güçlenen kadrosuyla farklı bir dönem başlatan Özel Körfez Marmara Hastanesi dış görünümü ve iç mekanları ile daha çağdaş bir görünüme kavuştu.

7 bin 500 metrekare alanda 6 katlı binasında hizmet veren hastane modern mimari yapısını ileri tıp teknolojisi ve güçlü sağlık kadrosu ile birleştirdi.

Tüm teşhis ve tedavi üniteleriyle uluslararası standartlarda hizmet vermeyi amaçlayan Özel Körfez Marmara Hastanesi yaptığı yatırımlarla birlikte Acil Servis (24 Saat/7gün), Dahiliye, Genel Cerrahi, Ortopedi, Göz, Üroloji, Kadın Doğum (Doğumhane 24 saat/7 gün), Çocuk, Kardiyoloji, Nöroloji, Kulak Burun Boğaz, Beyin Cerrahi, Diş (24 Saat/7gün),Dermatoloji, Radyoloji, Anesteziyoloji, Psikolog,Diyetisyen,  Fizik Tedavi Poliklinikleri ile hizmet vermektedir.

Özel Körfez Marmara Hastanesi 39 yataklı servisi, 20 yataklı 3. düzey erişkin yoğun bakım yatağı, 20 adet kuvöz bulunan 3. düzey yenidoğan yoğun bakım yatağı, 4 ameliyathanesi, 2 adet doğumhanesi, lüks hasta odaları, Endoskopi ünitesi, ESWL (Taş Kırma) ünitesi,  Dermokozmetik ünitesi, Fizik Tedavi Ünitesi ile Körfez’in önde gelen özel sağlık kuruluşu olmak için çalışmalarını tüm hızla devam ettiriyor.

Sağlık sektörünün birçok sahasında yeniliklere adım atmaya devam eden Özel Körfez Marmara Hastanesi, teşhis basamağının vazgeçilmez bir parçası olan görüntüleme konusunda da modern teknolojinin tüm olanaklarını sunmaya özen göstermektedir. Bilgisayarlı Tomografi, Ultrasonografi,4 Boyutlu Ultrasonografi, Renkli Dopler Ultrasonografi, Mamografi hizmetlerinin yanıda Panoramik Röntgen Cihazı da hizmete girmiştir.

Özel Körfez Marmara Hastanesi 20 Yataklı 3. Basamak Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Nisan 2014 tarihinden itibaren konusunda deneyimli sağlık personeli ve üst düzey donanımı ile hasta kabul etmeye başlamıştır.

Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi 20 yataklı olup, 24 saat boyunca yaşamları tehdit altında olan hastaları tekrar sağlıklı bir yaşama döndürebilmek için uğraş veren uzman doktor, tecrübeli yoğun bakım hemşireleri ve diğer yardımcı sağlık personelleri görev almaktadır.

Özel Körfez Marmara Hastanesi yeni bir anlayış ve yepyeni yüzü ile bölge halkına hizmete devam etmektedir.

HASTA HAKLARI

HASTA HAKLARI BİRİM SORUMLUSU : GÖKNİL KONGURTAY 

Değerli Hastalarımız, refakatçilerimiz ve ziyaretçilerimiz; Sağlığınızı korumak, sürdürmek veya tekrar kazanmak için ziyaret etmiş olduğunuz hastanemizde, günlük hayatınızın dışında, farklı kavramlar ve uygulamalarla karşılaşmanız olasıdır. Hastanemizden sağlık hizmeti aldığınız süre içerisinde sizlere daha yararlı olabilmemiz ve tedavinizden en iyi sonucu alabilmeniz için hastanemiz çatısı altında çalışanlarımızın tamamı ile işbirliği içinde olmanız, haklarınızı ve sorumluluklarınızı bilmeniz gerekmektedir. Özel Marmara Hastanesi olarak, sağlık hizmetlerinin doğru, güvenli tıbbi uygulama ile birlikte, insan onuruna yakışır şekilde ve hastalarımızda memnuniyet yaratarak sunulması temel amacımızdır. Hastanemize başvurdukları andan itibaren kendilerine uygulanan tüm teşhis ve tedavi yaklaşımları için, hastalarımızın haklarını, sorumluluklarını bilmesi, hak ihlalleri ve bunlara bağlı ortaya çıkan problemlerin önlenmesi amacıyla, tüm sağlık personelimizin en iyi şekilde eğitilmesini hedeflemekte ve bu doğrultuda çalışmaktayız.

Sağlık ve esenlik dileklerimizle saygılarımızı sunarız. Hastanemiz ile ilgili her türlü istek, görüş ve önerileriniz için;

– Web sitemizde bulunan iletişim formunu doldurabilir,

– Hastanemizde bulunan anket formunu doldurabilir,

– info@marmarahastanesi.com.tradresine e-mail gönderebilir,

– Hasta İletişim Birimi’nden yüz yüze görüşme talep edebilir,

0 262 526 30 30 DAHİLİ 1380 numaralı telefondan Hasta İletişim Birimi’ne ulaşabilir, görüşlerinizle mükemmele yaklaşmamıza katkıda bulunabilirsiniz.

Hizmetten Genel Olarak Faydalanma ve Eşitlik İçinde Hizmete Ulaşma:

Sağlık hizmeti alan hastalar, hasta yakınları hastanemize başvuran her birey, kültürel, din, dil, ırk veya mezhep ayrımı yapılmaksızın, sosyal değerlere saygılı, onur, güvenlik ve huzuru koruyan rahat bir ortamda tüm hizmetlerimizden yararlanma hakkına sahiptir. Hastalarımız hastanemizin sunduğu tanı ve tedavi imkânlarını ve hizmetlere nasıl ulaşacağı konusunda bilgilendirme hakkına sahiptir.

Bilgilendirme ve Onay Hakkı Hastalarımız;

Kendileri veya yasal temsilcileri kanalı ile önerilen tıbbi girişimleri ve her bir girişimin potansiyel risk veya yararlarını, Önerilen girişimlerin alternatiflerini, Tedavisiz kalmanın sonucunda, gelişebilecek komplikasyonları, sağlık durumları konusunda anlayabileceği dil ve yöntemle tam bilgi alma hakkına sahiptir.. Hastalarımız hastalığı ile ilgili ciddi yan etki riski, ölüm riski, nekahet ile ilgili problemler, tedavi sonucu gibi konularda bilgilendirme yapıldıktan sonra uygulanacak tedaviye karar verme veya reddetme hakkına sahiptir. Hastalarımız bu hakkı kullandığı takdirde, yapılacak işlemlere ‘onay verdiğini’ kabul etmiş sayılır. Önerilen tedaviyi reddeden hastalar kurumun diğer bakım ve tedavi imkânlarından yoksun bırakılmaz. Hastalarımız, şikâyetçi olduğu hastalığın doğru değerlendirilmesi ve tedavisi konusunda bilgi alma hakkına sahiptir. Hastalarımızın ve ailelerinin (yakınlarının)organ ve diğer dokuları bağışlama konusunda bilgi alma hakları vardır. Hastalarımız hastane misyonu hakkında açıkça bilgi alma hakkına sahiptir.

Kurum ve Kuruluşu Seçme ve Değiştirme Hakkı:

Sağlık kuruluşunu seçme ve değiştirmeye ve seçtiği sağlık kuruluşunda verilen sağlık hizmetlerinden faydalanma hakkına sahiptir.

Personeli Tanıma, Seçme ve Değiştirme Hakkı:

Hastalarımız kendi tedavilerinden sorumlu doktor, hemşire ve diğer sağlık personelinin kimliklerini, görev ve unvanlarını öğrenme, seçme ve değiştirme hakkına sahiptir.

Tedaviyi Reddetme ve Durdurma Hakkı:

Kanunen zorunlu haller dışında ve doğabilecek olumsuz sonuçların sorumluluğu hastaya ait olmasının yanısıra hasta kendisine uygulanması planlanan veya uygulanmakta olan tedaviyi reddetme veya durdurmasını isteme hakkına sahiptir.

Mahremiyet (Gizlilik) Hakkı:

Hastalarımız tüm tedavi sürecinde mahremiyete uygun bir ortamda hizmet alma hakkına sahiptir. Hastanemize başvuran tüm bireylerin sağlık durumu, tıbbi durumu ve kişiye özel tüm bilgiler ölümünden sonra bile gizli kalacak biçimde korunur. Hastaya ait bu bilgiler hastanın açık izni veya mahkeme kararı üzerine açıklanabilir.

Saygı Gösterme Hakkı:

Hastalarımızın her zaman ve her türlü şartlarda kişisel itibarı korunarak, saygılı, şefkatli ve güler yüzlü bir ortamda tetkik yaptırma ve tedavi olma hakkına sahiptir.

Konsültasyon İsteme Hakkı:

Hastalarımız tanı ve tedavi konusunda konsültan hekim çağırma hakkına sahiptir. Konsültan hekim tedavisini önerir ancak hastanın birinci hekimi işleme onay verir.

Dini Vecibeleri Yerine Getirme Hakkı:

Hastalarımız tedaviye engel olmadığı sürece dini farklılık gözetmeksizin dini vecibelerini serbestçe yerine getirme hakkına sahiptir.

Güvenlik Hakkı:

Herkesin sağlık kurumunda güvenlik içinde olma ve bunu isteme hakkı vardır. Hastaların, ziyaretçi ve refakatçi gibi yakınlarının can ve mal güvenliklerinin korunması ve sağlanması için gerekli önlemler hastanemiz tarafından alınmaktadır. Hastanemizde çocuklar, engelli bireyler ve yaşlılar (yalnız, bakıma muhtaç, refakatçisi olmayan) için uygun koruma önlemleri alınmıştır.

Refakatçi ve Ziyaretçi Bulundurma Hakkı:

Hastalarımız, hastanemiz tarafından belirlenen usul ve esaslara uygun şekilde ziyaretçi kabul etmek ve refakatçi bulundurma hakkına sahiptir.

Şikayet, Görüş ve Öneri Bildirme Hakkı:

Hasta ve hasta ailesi, hasta haklarının ihlali halinde hastanemizde şikâyet mekanizmasının başlatılması, gözden geçilmesi, sonuçlandırılması ve sonucundan haberdar edilme hakkına sahiptir.

Sağlık Kuruluşu Kural ve Uygulamaları Hastalarımız kendilerine uygulanacak hastane kural ve uygulamaları konusunda bilgi edinme hakkına sahiptir.

Tetkik ve Tedavi Bedelleri Hastalarımız tedavi öncesinde, tedavi hizmet bedellerini öğrenme ve daha sonra aldıkları hizmet karşılığında ödediği bedellerin faturasını isteme ve alma hakkına sahiptir.

İDARİ KADROMUZ

YÖNETİM KURULU BAŞKANI ESENER MAÇİL
GENEL MÜDÜR & MEDİKAL DİREKTÖR                         KAZIM ÇİMEN
MESUL MÜDÜR UFUK ŞENEL
MESUL MÜDÜR YARDIMCISI MEHMET ZEKİ EREN
BAŞHEMŞİRE GÖKNİL KONGURTAY
İDARİ KOORDİNATÖR MURAT BAYDAR

KV.K.K AYDINLATMA METNİ

ÖZEL KÖRFEZ MARMARA HASTANESİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ AYDINLATMA METNİ

Özel nitelikli kişisel verileriniz de dâhil olmak üzere, sağlık hizmetlerimiz ve diğer hizmetlerimizden faydalanırken tarafımıza sağlamış olduğunuz kişisel verilerinizin kanuna uygun olarak toplanması ve işlenmesi adına 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından düzenlenen Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul Ve Esaslar Hakkında Tebliğ’inin gereği olarak sizlere işbu Aydınlatma Metni kapsamında Özel Marmara Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi (“Şirket”) tarafından bazı bilgilendirmelerde bulunulacaktır.

1-VERİ SORUMLUSU
Kişisel verileriniz veri sorumlusu sıfatıyla Özel Marmara Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi tarafından, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca aşağıda belirtilen kapsamda işlenebilecektir.

2-KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENME AMAÇLARI
Sağlık verileriniz başta olmak üzere özel nitelikli kişisel verileriniz de dâhil olmak üzere aşağıda sayılan kişisel verileriniz, Şirket tarafından aşağıda yer alanlar dâhil ve bunlarla sınırlı olmaksızın bu maddede belirtilen işlendikleri amaçlar ile bağlantılı, sınırlı ve ölçülü şekilde işlenebilmektedir; kimliğinizi teyit etme, kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbî teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi, hastanemizin iç işleyişi ile günlük operasyonların planlanması ve yönetilmesi, ilaç temini, randevu almanız halinde randevu hakkında sizi bilgilendirebilme, risk yönetimi ve kalite geliştirme faaliyetlerinin yerine getirilmesi, sağlık hizmetlerinin geliştirmesi amacıyla değerlendirmelerde bulunma, araştırma yapılması, yasal ve düzenleyici gereksinimlerin yerine getirilmesi ve sürdürülmesi, hastane ile anlaşmalı olan kurumlarla ilişkinizin teyit edilmesi, sağlık hizmetlerimiz karşılığında faturalandırma yapılması, sağlık hizmetlerinin finansmanı kapsamında özel sigorta şirketleri ile talep edilen bilgilerin paylaşılması, ilgili mevzuat uyarınca Sağlık Bakanlığı ve ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile talep edilen bilgilerin paylaşılması, sağlık hizmetlerimize ilişkin her türlü soru ve şikâyetinize cevap verilmesi, hastanemizin sistem ve uygulamalarının veri güvenliği kapsamında tüm gerekli teknik ve idari tedbirlerin alması,düzenleyici ve denetleyici kurumlarla, resmi mercilerin talep ve denetimleri doğrultusunda gerekli bilgilerin temin edilmesi, çalışanlarımızın eğitimi ve geliştirilmesi, kötü niyetli ve yetkisiz işlemlerin izlenmesi, engellenmesi ve işlemlerin geri alınması, ilgili mevzuat gereği saklanması gereken sağlık verilerinize ilişkin bilgilerin muhafaza edilmesi, anlaşmalı olduğumuz kurumlarla size sunulan sağlık hizmetlerine ilişkin finansal mutabakat sağlanması, hasta memnuniyetinin ölçülmesi ve bunlarla sınırlı olmaksızın, tıbbî teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, geliştirilmesi sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi, hasta memnuniyetinin arttırılması, araştırma ve benzeri amaçlar.

Kişisel verilerin işlenme amaçları ile ilgili detaylı bilgiye www.marmarahastanesi.com.tr adresinde mevcut Özel Marmara Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’ndan ulaşabilirsiniz.

3-KİŞİSEL VERİLERİN AKTARILMASI VE AKTARIM AMAÇLARI
Kişisel verileriniz, Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri aktarım şartları ve amaçları çerçevesinde ve yukarıda açıklanan amaçlar doğrultusunda; özel sigorta şirketleri, Sağlık Bakanlığı ve bağlı alt birimleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü ve sair kolluk kuvvetleri, kanunen yetkili kamu kurumları, Mahkemeler ve her türlü yargı makamı, yetki vermiş olduğunuz temsilcileriniz, avukatlar, vergi ve finans danışmanları ve denetçiler de dâhil olmak üzere danışmanlık aldığımız üçüncü kişiler, tedarikçilerimiz, düzenleyici ve denetleyici kurumlar, resmi merciler dâhil sağlık hizmetlerini yukarıda belirtilen amaçlarla geliştirmek veya yürütmek üzere işbirliği yaptığımız iş ortaklarımıza aktarabilecektir.

4-KİŞİSEL VERİLERİNİZİN TOPLANMASI VE İŞLENMESİNİN YÖNTEMİ VE HUKUKİ SEBEPLERİ
Kişisel verileriniz Şirket tarafından yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi amacıyla ve fiziksel ortamda doldurulan matbu formlar veya anketler, hastanede gerçekleştirilen tıbbi testler, muayeneler ve ölçümler ya da doktorlar veya diğer Hastane personelleri ile gerçekleştirdiğiniz iletişimler dâhilinde; elektronik ortamda ise e-postalar, web sayfamız veya çağrı merkezimiz gibi elektronik ortamlar vasıtasıyla veri sahibinin kendisinden, tedarikçilerden, kamu kurum veya kuruluşlarından toplanmaktadır.

Kişisel verileriniz, Kanun’un 5. maddesinin 1. fıkrası kapsamında vereceğiniz açık rızanız ve aynı maddenin 2. fıkrasının (c) bendindeki “sözleşmenin kurulması veya ifası”, (ç) bendindeki “hukuki yükümlülüğün yerine getirebilmesi için zorunluluk”, (e) bendindeki “Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması” ve (f) bendindeki “meşru menfaati gerçekleştirilmesi için veri işlenmesinin zorunlu olması” ile Kanun’un 6(3) c.2’de yer alan “kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbî teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi” kanuni veri işleme şartları uyarınca yukarıda belirtilen amaçlarla işlenecektir.

5-HAKLARINIZ
KVKK’nin 11. maddesi uyarınca ilgili kişiler;
• Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,
• Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
• Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
• Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
• Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
• Kanun’a ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,

• İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkması durumunda buna itiraz etme,
• Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme.

Yukarıdaki belirtilen haklarınıza yönelik taleplerinizi Özel Marmara Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak ————— mail adresine ulaştırabilirsiniz. İşbu form ile Şirket’e başvuru yapmanız halinde, başvurunuzda yer alan talepleriniz, talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz (30) gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır. Ancak, işlemin Şirket için ayrıca bir maliyeti gerektirmesi hâlinde, Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen tarifedeki ücretin talep edilmesi söz konusu olabilecektir.

*Kişisel veri envanter çalışmasında herhangi bir değişiklik olduğunda, Şirketimiz bu bilgilendirmeyi güncelleyecektir.

TARİHÇE

Özel Körfez Marmara Hastanesi 1995 yılında Kocaeli’nin Körfez ilçesinde ilk özel sağlık kuruluşu olarak poliklinik düzeyinde hizmete başlamıştır.Ancak 1999 yılında ilimizde meydana gelen deprem felaketinde hastane binamız tamamıyla yıkılmıştır. Yaşanan depremin zor koşullarına rağmen hastanemiz 1999 yılında ilçede kurulan 2 katlı prefabrik bir binada hizmet vermeye başlamıştır. 5 yıl boyunca cerrahi merkez olarak Körfez ve çevre ilçelerden gelen hastalarımıza prefabrike binada hizmet veren tıp merkezimiz 2006 yılında hastane olarak Güney Mahallesi Albay Sokak’ta bulunan yeni adresine taşınmıştır.

7 bin 500 metrekare alanda 6 katlı olarak hizmet veren hastanemiz, alanındaki gelişmeleri yakından takip etmektedir. 2019 Yılı İtibariyle Özel Körfez Marmara Hastanesi, Özel Derince Marmara Tıp Merkezi, Marmara Ortak Sağlık Güvenlik Birimi olarak hizmete vermeye devam etmektedir.

KİŞİSEL AYARLAR
Tema Rengi Seçiniz
YATAY AÇI
  • SOLA YASLA
  • SAĞA YASLA
Box Ekran Yada Geniş Ekran
  • Geniş
  • Box
Box Modu İçin Arka Plan Seçebilirsiniz
Seçeceğiniz ayarlar, web sitemiz üzerinde bazı alanları kişisel tercihinize göre görmenizi sağlamaktadır.