Göz Hastallıkları | Özel Korfez Marmara Hastanesi

Göz Hastallıkları

Göz Hastalıkları

4 ana muayene, refraksiyon (kırma kusuru-gözlük) otorefraktometre (bilgisayar) ile, saydam vasatlar muayenesi (biyomikroskop) ile göz dibi muayenesi ve göz tansiyon muayeneleri yapılmaktadır. Her türlü yabancı cisim ekstraksiyonu, yanıklar, travmalar, iltihabi olayların tedavileri, küçük cerrahi yanında şaşılık, katarakt, glokom cerrahisi uygulanmaktadır. Göz kliniğimizde renkli renksiz, yumuşak sık değiştirilen (günlük-aylık) lens uygulaması yapılmaktadır.

KATARAKT
Göz içindeki doğal merceğin(lens) görmeyi düşürecek şekilde şeffaflığını kaybederek bulanıklaşmasıdır. Sıklıkla 60 yaşın üzerindekilerde görülür. Katarakt nadiren doğuştan olabilir. Katarakt ayrıca uzun süreli kortizonlu ilaçlar kullananlarda, göz yaralanmalarından sonra da görülür. Şeker hastalarında daha erken yaşlarda görülür.

Hastanemizde tüm katarakt ameliyatları dünyadaki en son teknolojik cihazlarla, FAKO yöntemiyle ve CE onaylı katlanabilir göz içi mercekleri (IOL) kullanılarak yapılmaktadır. Ameliyat sonrası hastanede yatmak gerekmemektedir.

ŞAŞILIK
Erken teşhis edilmesi gereken önemli bir hastalıktır. Uygun tedavi yapılmadığı zaman ileri yaşlarda kalıcı tembellik yapabilmektedir. Kapatma, gözlük, egzersiz ve ilaç tedavileri dışında cerrahi gerektirenlerde genel anestezi altında şaşılık düzeltmesi etkili bir şekilde yapılmaktadır.

GÖZYAŞI KANALI TIKANMASI
Sulanma ve çapaklanma bulunan çocuklarda öncelikle masaj ve ilaç kullanımı tercih edilmekte, bunlara cevap elde edilemezse ve özellikle çocuğun yaşı 1in üzerindeyse hafif genel anestezi altında sonda ve lavaj işlemi uygulanmaktadır.

GÖZ TANSİYONU
Hastalara erken devrelerinde ilaçla tedavi yapılmaktadır. 2 veya 3 ilaç birden kullanıldığı halde göz tansiyonunun düşürülemediği hastalarda ameliyat seçeneği tercih edilmektedir. Göz tansiyon ameliyatı, hastaneye yatmayı gerektirmeyen, kısa süren, iyileşmesi hızlı olan ve sonuçları oldukça başarılı olan bir tedavidir.

Bölüm Doktorlarımız

Op. Dr. Suzan TAYFUN TANIDIR

Göz Hastalıkları

Dr. Sayfası

Op. Dr. İbrahim ERDOĞAN

Dr. Sayfası