HİZMETLERİMİZ | Özel Korfez Marmara Hastanesi

HİZMETLERİMİZ

POLİKLİNİKLERİMİZ VE HİZMETLERİMİZ

ACİL SERVİS

Poliklinik Sayfası

Ağız ve Diş Sağlığı

Poliklinik Sayfası

Alerji ve İmmünoloji

Poliklinik Sayfası

Anesteziyoloji

Poliklinik Sayfası

Beslenme Ve Diyet

Poliklinik Sayfası

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Poliklinik Sayfası

Çocuk Cerrahisi

Poliklinik Sayfası

Çocuk Hastalıkları

Poliklinik Sayfası

Dermatoloji Cildiye

Poliklinik Sayfası

Estetik Cerrahi

Poliklinik Sayfası

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Poliklinik Sayfası

Genel Cerrahi

Poliklinik Sayfası

Göz Hastallıkları

Poliklinik Sayfası

Kadın Hastalıkları

Poliklinik Sayfası

Kardiyoloji

Poliklinik Sayfası

Kulak Burun Boğaz

Poliklinik Sayfası

Radyoloji ve Görüntüleme

Poliklinik Sayfası

Yoğun Bakım Erişkin

Poliklinik Sayfası

Yoğun Bakım Yeni Doğan

Poliklinik Sayfası

HİZMETLERİMİZ

En modern Teknik Ekipman   ve yenilikçi  hizmet  anlayışı ile Hizmet  vermekteyiz

Ameliyathane

Hastanemizde son teknoloji ve tam donanım cihazlara sahip 4 ameliyathanemiz bulunmaktadır.
Ameliyathanelerimizde yapılan ameliyat grupları ;
• Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahi
• Genel Cerrahi
• Kadın Doğum Cerrahisi
• Kulak Burun Boğaz Cerrahisi
• Ortopedi ve Travmatoloji Cerrahisi
• Plastik Cerrahisi
• Üroloji Cerrahisi
• Göz Cerrahisi
• Lazer Cerrahisi
• Laparoskopik Cerrahi
• Artroskopik Cerrahi
• Endoskopik Cerrahi
• Mikroskopik Cerrahi

Bebek Bakımı

Doğumhane servisi içerisinde bulunan, bebeklerin sürekli kalmadığı, sadece doğum sonrası ilk bakımlar, banyo, tarama testleri, eğitim gibi işlemler için bebeklerin geçici süre ile tutulduğu bölümdür. Yenidoğan bebeğin ilk değerlendirilmesi çocuk hekimi tarafından bu bölümde yapılır. Bu değerlendirmede varsa erken risk faktörleri tanımlanır. Bu risklere yönelik planlama yapılarak, aile her aşamada bilgilendirilir.

Bebek bakım odasının en önemli işlevi, anne sütü ve emzirme konusunda danışmanlık yapıp anneleri ve anne adaylarını eğitim sürecinde bilgilendirmektir. Kurumumuz 2009 yılında BEBEK DOSTU HASTANE unvanı almıştır. Doğum sonrası mümkün olan (yarım saat ile 1 saat içerisinde) en kısa sürede bebek ile annenin buluşturulduğu, beslenmeye anne sütü ile başlanıldığı ve sonrasında 2 yaşa kadar ek gıda ile birlikte sadece anne sütünün önerildiği bu program dahilinde eğitime çok önem vermekteyiz. Bebek dostu hastane programı bünyesinde hem bölüm çalışanları, hem de anne ve bebek ile ilgili tüm birim çalışanları anne sütü ve emzirme konusunda düzenli aralıklarla eğitilir ve aileler bu konuda desteklenir. Danışmanlık ve eğitim sürecimiz taburculuk sonrasında da aralıksız devam etmektedir.

Full  check up  hizmeti
Doğumhane sayfası hazırlanmaktadır

ENDOSKOPİ , Gastroskopi , Kolonoskopi

İşlemleri için tam teşekküllü hizmet vermekteyiz.

MR (EMAR)

SAĞLIĞINIZ VE SİZ ÖNEMLİSİNİZ
Özel Körfez Marmara Hastanesi Radyoloji biriminde MR (EMAR)
çok yakında hizmetinizdedir.Siemens MR 1,5 Tesla cihazı ile bölge halkımızın hizmetinde olacak

Manyetik Rezonans Görüntüleme (MR) cihazı güçlü bir manyetik alan, radyo dalgaları ve bilgisayarlar yardımıyla görüntü oluşturur. MR’da, RONTGEN ve TOMOGRAFİ CİHAZLARINDA OLAN ZARARLI RADYOAKTİF X ışınları kullanılmamaktadır.

Diğer görüntüleme metodlarıyla kıyaslandığında, yumuşak dokularda (kaslar, tendonlar, vs.) ve beyin-omurilik görüntülemesinde çok yüksek çözünürlüğe sahiptir.

Hastanın pozisyonu hiç değiştirilmeden pek çok yönde kesitler elde edilebilir.
Beyin, serkival, lomber, toraks, tüm batın, el bileği, diz, dirsek, omuz, kalça, ayak bileği gibi tüm çekimler, bölge ve patolojiye göre değişen sürelerde gerçekleştirilmektedir.

Sünnet

Sünnet penisin uç kısmını saran, tıp dilinde prepisyum adı verilen sünnet derisinin belirli şekil ve uzunlukta cerrahi yolla kesilerek alınması ve penis uç kısmının açığa çıkarılması işlemidir. Sünnet dinsel kültürel ve tıbbi sebeplerle yapılır.

Sünnet Nerede Nasıl Ve Kim Tarafından Yapılmalıdır ?

Sünnet hastane koşullarında steril ortamda ameliyathane şartlarında yapılmalıdır. Sağlık kurumlarında halen lokal ve genel anesteziyle sünnet yapılmaktadır. Ancak son yıllarda anestezi şeklinde genel anestezi olması konusunda fikir birliği oluşmuştur. Genel anestezi hem çocuğu ruhsal bakımdan koruyacak, hemde çocuğun iyileşme süresini kısaltacaktır. Sünnet işlemi kesinlikle, penis antomisini, fonksionunu ve cerrahisini en iyi bilen ürologlar tarafından yapılmalıdır.

Sünnetin Faydaları Nelerdir ?

-Sünnet olan çocuklarda idrar yolu enfeksiyonları daha az görülür.
-Cinsel yolla bulaşan hastalıklar sünnetli kişilerde daha az görülür
-Doğru yapılan cerrahi sünnet erken boşalmayı önler
-Sünnet olan erkeklerde penis kanseri daha az görülür.
-Sünnet olan erkeklerin eşlerinde cervix kanseri daha az sıklıkla görülür.

ŞOK DALGALARLA BÖBREK TAŞI KIRMA TEDAVİSİ (ESWL)
Halk arasında zaman zaman kum döküm diye basit bir sorun gibi de ifade edilen taş hastalığı son derece ciddi bir sağlık problemidir. Çocukluk çağından yaşlılık dönemine kadar her yaşta görülebilen böbrek ve idrar yolundaki taşların tedavisinde vücut dışından şok dalgalarıyla taş kırma yöntemi başarılı sonuçlar vermektedir.

Son 20 yılda böbrek taşlarının cerrahi operasyonlar yöntemiyle tedavisi giderek azalmış ancak küçük bir hasta grubuna uygulanmasına gelinmiştir. Tüm gelişmiş ülkelerde vücut dışından oluşturulan ve vücuda gönderilen şok dalgalarının idrar yolu taşlarına çarparak onu kırması esasına dayanarak çalışırlar. Burada taşlar kum taneleri gibi parçalanırlar ve idrarla kolaylıkla atılabilirler. Özel röntgen ve ultrasonografik yöntemi ile taş şok dalgalarının tam odak noktasına getirilir. Şok dalgası sıvı dolu yastık aracılığıyla önce vücuda oradan da taşa ulaşır. Taşın kum haline gelebilmesi için gerekli zaman taşın büyüklüğüne göre değişsede genelde 30 dakikadır.

Daha sonraki günlerde kum idrar yolu ile atılır. Böbrek taşlarının tekrarlama riski oldukça yüksektir. Bir kez taş oluşturan hastanın ömür boyu takip edilmesi, ayrıca taşın niteliğine göre diyet ve ilaç kullanılmasıda büyük önem taşımaktadır.

HANGİ HALLERDE ESWL TEDAVİSİ UYGULANAMAZ ?

Hamilelerde aort anevrizması, kanama bozukluğu olan hastalarda, böbrek damarlarında kireçlenme olan hastalarda uygulanamaz. Ayrıca iskelet sistem anormallikleri olanlarda, aşırı kilolu hastalarda kalp pili olanlarda yüksek tansiyonlu hastalarda ESWL uygulamak zordur. Çocuk hastalarda anestezi gerekir. Yetişkin hastalarda anestezi gerekmez ama talep halinde anestezi ile taşları kırılabilir.